Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) verilerine göre uluslararası ticaretin yüzde 90’a yakını denizyolu taşımacılık hizmeti ile gerçekleşiyor. Küresel öngörüler, uzman görüşleri, sektörde faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşların ortak görüşü uluslararası nakliye trafiğinin ve elleçlenen yüklerin gelecek yıllarda kaçınılmaz olarak artışını sürdüreceği yönünde.

CBI, farklı kıtalardaki acente ve uzman temsilci ağı, özel armatör anlaşmaları ve geniş sistem entegrasyonuyla denizyolu taşımacılık hizmetlerinde yarattığı katma değerle  farkını ortaya koyuyor, bu sayede yetkinliğini hizmetlerine yansıtıyor.

FIATA (Uluslararası Taşıma İşleri Organizatörleri Dernekleri Federasyonu), UTIKAD (Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği) üyelikleri bulunan CBI; farklı coğrafyalardan ve farklı sektörlerden müşterileri için kombine lojistik çözümleri geliştiriyor. Müşterileri için zaman ve maliyet avantajı sağlayan seçenekler sunarak, operasyon sürecinde gümrüklemeden sigortaya, depolamadan hukuki prosedürlere tüm adımlarda kombine taşımacılık danışmanı olarak faaliyet gösteriyor. Yükün anlık izlenmesi ve takibinin yanı sıra kritik süreçlerde limanlarda ve gümrüklerde görev alan uzman CBI ekipleri hızlı, kararlı ve çözüm odaklı aksiyonlar alarak taşıma süreçlerinin sorunsuz tamamlanması için rehberlik ediyorlar.

CBI, farklı yük tiplerinde uzmanlaşmış ekipleriyle, yükün özelliklerine, coğrafyaya ve müşteri ihtiyacına paralel transit sürelerinin uyumunu sağlamak için denizyolu-karayolu, denizyolu-demiryolu, denizyolu-havayolu gibi multimodal taşıma seçenekleriyle  her anlamda ekonomik, her adımda güvenli çözümler üretiyor.

Uzun yıllara dayanan iş birlikleri neticesinde armatörlerle yaptığı özel anlaşmalarla müşterilerinin iş hedeflerine uygun avantajlı çözümler sunan CBI, transit yükleme hizmeti ve cross-border hizmeti de veriyor.

Uluslararası denizyolu taşımacılık hizmetlerindeki tecrübesi ve uzmanlığıyla CBI, yükün özelliğine göre Parsiyel Konteyner Yüklemesi (LCL), Komple Konteyner Yüklemesi (FCL) ile ihracat ve ithalat organizasyonu yapıyor.