CBI değişen tüketici ve tüketim alışkanlıkları paralelinde farklı yatırımlar yapıyor, iş birlikleri geliştiriyor. Dijitalleşmenin zaman ve coğrafya sınırını kaldırdığı günümüzde, şirketler için e-ticaret yapmak hem ticaret hacmini genişletmek hem marka bilinirliğini artırmak için önem taşıyor. İnternet ortamında farklı platformlar üzerinden yurt dışına yapılan satışlar uluslararası e-ticaret ve e-ihracat olarak adlandırılıyor.

2021 yılında Türkiye’de e-ihracatta hem ciro hem adet bazında yüzde 50’lik büyüme gerçekleştiği görülüyor. 2021’de 2 milyar 500 milyon doları aşan e-ihracat hacminin 2022 sonunda 100 kat büyümesi bekleniyor.

e-ihracat yapacak şirketlerin öncelikle, marka bakış açısı edinmek, ürüne yatırım yapmak, lokal düşünebilmek, girmek istedikleri pazarda tüketici davranışlarını ve tercihlerini analiz etmek ve müşteri memnuniyetini önceliklerine almaları gerekiyor.

Sektördeki tüm bu gelişmeleri yakından takip eden CBI yönetimi, uzun yıllardır faaliyette olduğu İngiltere pazarında yeni bir iş modeli geliştirdi ve “Envoyo” dijital platformunu kurdu. KOBİ’leri e-ihracat yolculuğunda destekleyecek platform, “bir tek tıkla ihracat köprüsü” olma hedefiyle çalışıyor. E-ihracat sürecinde KOBİ’lerin ihtiyaçları öngörülerek hazırlanmış 36 farklı hizmet paketi sunan Envoyo platformu, CBI’ın İngiltere’deki uzmanlığıyla güçlü bir sinerji yakalıyor. Envoyo aracılığıyla sunulan e-ihracat hizmetlerinin lojistiği CBI’ın deneyimli ekipleri tarafından gerçekleştiriyor.

Dünyada e-ticaretin 3. büyük pazarı İngiltere ilk durak olsa da Envoyo’nun hedefi Avrupa ve Amerika’ya da yayılarak bu modeli global bir yapı halinde geliştirmek.

Uluslararası lojistik sektöründeki tecrübesini e-ihracata da taşıyan CBI, şirketlere katma değerli büyüme sağlayacak çözümler geliştirmeye devam ediyor.

 

Envoyo hakkında detaylı bilgi ve hizmetleriyle tanışmak ister misiniz?