CBI, uluslararası taşımacılık hizmetleri kapsamında hava yolu taşımacılığı konusunda farklı coğrafyalardaki geniş acente ağı ve deneyimli kargo elleçleme ekibiyle hizmet veriyor.

CBI’ın İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana havaalanlarında kargo takip eden operasyon personeli, istenirse hava yolu paletlemesini profesyonel yöntemlerle gerçekleştiriyor.

2023 yılı itibarıyla IATA lisansı ile hizmet veren CBI, uluslararası müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda Türkiye’deki gümrükleme işlemlerinde de uzman ekibiyle çözüm sunuyor.

Uluslararası hava yolu taşımacılık hizmeti kapsamında tüm iş süreçlerini titizlikle yürüten ve 7/24 ulaşılabilen CBI operasyon ekibi, gümrüklemeyle ilgili işlemleri takip ederek süreçle ilgili aşamaları doğrudan müşterilerine raporluyor.

Hava yolu taşıma hizmeti kapsamında depolama, paletleme, gümrükleme servislerinin yanı sıra sigorta hizmeti de veriliyor.

Charter uçak kiralama, 3. ülke transit taşımacılığı, ekspres taşımacılık ve yer garantili kontrat hizmetleri de CBI’ın müşterilerine sunduğu diğer hizmetler arasında yer alıyor.

Uluslararası lojistik hizmetlerinde stratejik çözüm ortağı kimliğiyle faaliyet gösteren CBI, avantajlı maliyeti en hızlı sürede sunarak bütçe ve zaman yönetimine katkı veriyor.

 

ÇABUK BOZULABİLEN YÜKLERİN ELLEÇLEMESİ (ZİRAİ ÜRÜNLER, BİTKİLER, SÜT ÜRÜNLERİ, BALIK)

CBI, kurulduğu günden bu yana üstlendiği her yükü gerektirdiği özel şartları sağlayarak en güvenli ve en hızlı yöntemlerle taşıyor. Hassas maddelere yönelik optimal nakliye şartlarını sağlamak için taşımacılık hizmetleri sunuyor. Tamamı ısı kontrollü paketleme üniteleri ile yükleme adresinden teslimat adresine kadar depolama alanları dahil tüm süreci yönetiyor.

CANLI HAYVANLARIN TAŞINMASI

CBI, uzman kadrosuyla canlı hayvan taşımacılığı hizmeti de veriyor. Bu taşımacılığa uygun şartlara sahip hava yollarıyla IATA kurallarına uygun olarak çalışıyor.

FARMASÖTİK ÜRÜNLER (SAĞLIK ÜRÜNLERİ)

CBI’ın sektör deneyimi ve profesyonel ekipleri zaman ve ısı hassasiyeti olan yüklerin taşınmasında da devreye giriyor. Yükleme adresinden teslimat adresine kadar depolama alanları dahil ısı kontrollü bir sistem ile taşımacılık sağlanıyor.

GENEL KARGO ELLEÇLEMESİ

CBI, gümrüklere gelen ve giden tüm yüklerin elleçleme işlemlerini uzman ekibi ile yasal prosedürlere uygun olarak gerçekleştiriyor. Yüke uygun elleçleme ekipmanları tedariği sağlıyor.

KIYMETLİ YÜK ELLEÇLEMESİ(SANAT ESERLERİ, MÜCEVHERAT vs.)

CBI için her yük kıymetli. Ancak konu değerli metaller ya da sanat eserleri olunca yük, özel elleçleme hizmetiyle destinasyona taşınıyor. Bu yüklerin taşınmasında hızlı ve direkt uçuş hizmetleri kullanılıyor.

TEHLİKELİ MADDELERİN ELLEÇLEMESİ

Tehlikeli maddelerin taşınmasıyla ilgili tüm süreçler, IATA Operasyonel Güvenlik Denetimi tarafından tanımlanan kurallara ve mevzuata uygun olarak yapılıyor.

CBI’ın konusunda uzman ekipleri, operasyonunda en başında tehlikeli kargo (DGR) ile ilgili paketleme detaylarını müşterilerine bildiriyor ve ihtiyaç halinde paketleme ve etiketleme hizmeti de sunuyor.