NEDEN 4FOLD?

4FOLD İLE HEM YERDEN HEM ZAMANDAN KAZANIN!

4FOLD İŞLETME GİDERLERİNDE
%25 TASARRUF SAĞLAR
Şu anda, deniz yoluyla taşınan konteynerlerin %20’si, kara yoluyla taşınanların ise %40’ı boştur. Katlanabilir 4FOLD konteyneri, bir konteynerin kapladığı alanda dört konteyner taşınmasına imkân tanıdığından boş konteynerlerin getirdiği masrafları büyük oranda azaltır. 4FOLD, daha az taşıma masrafına ve yer değiştirme, depolama ve gemiyle taşıma için daha az zamana gerek duyulmasıyla sonuçlanır. Bu faydalar, yüksek satın alma bedeli, bakım masrafları ve katlama ile açma masraflarının karşılığını büyük oranda alır. Standart bir konteynerin kâr marjının üç katını sağlar. Hesaplamalar, 4FOLD’un işletme masraflarının %25’inin kurtarabileceğini ortaya koymaktadır. Standart bir konteyner ile katlanabilir 4FOLD konteynerin geliri eşit olduğundan, 4FOLD’un kâr marjı üç katı daha fazla olabilir.

STANDART
KONTEYNERLARLA
AYNI BOYDADIR.

4FOLD TAM ISO SERTİFİKALIDIR

4FOLD; Korean Register (KR), American Bureau of Shipping (ABS) ve DEKRA sınıflandırma şirketlerinin denetimi altındaki ISO belgelendirme süreci testlerinin tamamını geçen dünyadaki ilk 40ft HC katlanabilir konteyner olmuştur.

ISO, CSC ve UIC sertifikalıdır

Bu ISO belgelendirmesi, katlanabilir 4FOLD konteynerin tüm endüstriyel gereksinimleri karşıladığını ve mevcut lojistik sisteminde kullanılabileceğini garanti eder. Tüm parçalar yerlerine bağlanmıştır ve dolayısıyla konteynerin hiçbir parçası kaybolmaz. Konteyner, dünya genelinde düşük fiyata bulunabilen standart parçalar kullanılarak onarılabilir.

İKİ KİŞİ TARAFINDAN DÖRT DAKİKADA KATLANABİLİR / AÇILABİLİR

4FOLD’UN İŞLETİMİ
EMNİYETLİ VE KOLAYDIR

Nakliye hatları üzerinde birden fazla deneme başarıyla gerçekleştirilmiştir veya hâlihazırda devam etmektedir. 4FOLD, ağır gübre ve karton içeren çay poşet çaylar gibi farklı türde malları taşıyan Asya, ABD ve Avrupa limanlarında kullanılmaktadır. 4FOLD, hava şartlarına dayanıklıdır ve bozulabilecek kuru yükleri taşımak için uygundur.

Temel ekonomik faydaları
  • Boş taşıma hareketlerinin azaltılması
  • Sahada ve depodaki boşlar için gereken depolama alanının %75’e kadar azaltılması
  • Boşların daha hızlı bir şekilde idare edilmesi
  • Limana boşları yükleme süresini azaltır (performansın zamanında gerçekleştirilmesi artar ve boş konteynerleri yükleme süresi %75 azalır)
  • Gemi yükleme ve gemi boşaltmadaki esnekliği arttırır
  • Bir vinç ile tek seferde dört ünite kaldırabilme (ikili kaldırma durumunda sekiz ünite)
  • Limanda daha az yoğunluk
  • Gelir getiren üç boş yer oluşturur
4FOLD ÇEVRESEL TASARRUF SAĞLAR

4Fold bir konteyner ile gerçekleştirilen taşıma, yıllık ortalama 600 ton CO2 emisyonuna neden olur. 4FOLD ile sağlanan yıllık ortalama emisyon azalımı tahminen 28 ton CO2 olup, %5’lik bir tasarruf anlamına gelir. Taşıma hatları, 4FOLD sayesinde büyük olasılıkla CO2 azalımlarını paraya çevirebilir. 4FOLD, denizdeki toplam CO2 emisyonunu %27 oranında azaltabilir.

Limanlardaki karanın daha verimli kullanılmasını sağlar

Depolama alanı gittikçe daha kritik olmakta ve etraf ve çevre üzerinde daha büyük bir etki oluşturmaktadır. 4FOLD bunun çözümüdür. Katlanabilir konteyner aynı zamanda gürültü kirliliği, estetik görünüm, (kentsel) gelişim ve istihdam gibi sosyal yönleri de etkiler.