CBI, uluslararası lojistik hizmetleri firması olarak müşterilerinin kaliteli, hızlı ve güvenilir çözüm ortağı olma hedefiyle 1997 yılında kuruldu.

Uluslararası ticaretteki küresel gelişmeler yıllar içinde uluslararası lojistik sektöründe dinamikleri kökünden değiştirdi. Yüzde 100 Türk sermayeli bir şirket olan CBI, koşullara uyum sağlamakla kalmadı, yenilikçi anlayışı, inovatif süreç yönetimiyle evrildi, gelişti; kalite ve güven temelli, çözüm odaklı hizmet anlayışı ise değişmedi.

CBI uzun yıllara dayanan tecrübesiyle başta deniz yolu taşımacılığı olmak üzere karayolu, hava yolu ve demir yolu taşımacılığının yanı sıra sunduğu intermodal taşımacılık servisleri ile müşterilerine gümrükleme, depolama konularında da destek çözümler sunan stratejik iş ortağı kimliğiyle faaliyetlerini sürdürüyor. E-ihracat lojistiğinde de yeni yatırımıyla hizmet veren CBI, dünyada e-ticaretin 3. büyük pazarı İngiltere’de başlayan hizmetlerini Avrupa ve Amerika’ya da yayma hedefiyle çalışıyor.

2023 yılı itibarıylaCBI, kapsamlı operasyon yetkinliğiyle kritik süreçlerdeki etkili çözümleri ve proaktif hareket kabiliyetiyle müşteri ihtiyaçlarına katma değerli yaklaşım getiriyor.

Farklı coğrafyalarda 200 ülkeve 1257 limana ulaşan CBI’ın lojistik sektöründeki tecrübesinin ve uzmanlığının getirdiği en önemli yetkinliklerden biri zengin ekosistemi, yetkin tedarikçileri. CBI isabetli öngörü, hesaplı ve proaktif adımlarla, ekonomik çözümleriyle öne çıkıyor. Elle tutulur maliyetler kadar zamandan tasarruf ettiren güvenli ve ekonomik çözümleri ise uluslararası lojistik firmaları arasından sıyrılmasının başlıca nedeni. Hızlı ve net bilgi akışı, izlenebilir şeffaf süreç yönetimi yurt dışı alıcıların CBI hizmetlerini tercih etmesinin arkasındaki etkenlerden birkaçı.

Uluslararası lojistik sektöründeki trendleri yakından takip eden, küresel ölçekteki güçlü knowhow’ı ile fark yaratan CBI, müşterileriyle ve paydaşlarıyla olan ilişkisinde danışman rolü üstleniyor. Sürdürülebilir, güven odaklı iş birlikleri yapan CBI, müşteri itibarını gözeterek, coğrafyaya ve zamanın gerekliliklerine uygun ekiplerle çalışarak hukukla ilgili konulardan sigortalama ile ilgili detaylara akılcı çözümler üretiyor.

7/24 ulaşılabilir, dinamik ve yetkin insan kaynağı, çevik yönetim anlayışı ile daima daha iyisini hedefleyen CBI, kombine taşımacılık hizmetleriyle sektörde uzmanlığın ve güvenin adresi olmaya, uzun soluklu iş birlikleri geliştirmeye devam ediyor.