CBI, uluslararası taşımacılık hizmetleri kapsamında müşterileri için en uygun ve akılcı çözümleri üretme felsefesiyle çalışıyor. Taşıma kabı değiştirilmeden ve elleçleme yapılmadan en az iki farklı taşıma modu kullanılarak yapılan intermodal taşımacılık hizmeti ile CBI, müşterilerine zaman ve bütçe avantajı sağlayan akılcı çözümler sunuyor.

Rekabetçi bütçelerinin yanı sıra çevre dostu ve güvenli olan intermodal taşımacılık yöntemi sayesinde CBI müşterileri, hem iklimsel değişikliklerden etkilenmiyor hem de süre sınırı olan yüklerde zamandan tasarruf ediyor. Bu hizmet kapsamında çıkış noktasından teslimat noktasına kadar yükler aynı taşıma kabında kalıyor ve ellenmeden boşaltma yerinde açılıyor.

Multimodal taşımacılık hizmeti de CBI’ın uluslararası lojistik hizmetleri içinde bulunuyor. Multimodal taşımalarda tek sorumlu olan CBI, tüm süreci yönetiyor. Multimodal taşımacılığın intermodal taşımacılıktan farkı, yüklerin bulundukları üniteden farklı bir üniteye aktarılarak birbirleriyle entegre farklı taşıma modlarına geçiriliyor olmasıdır.